Podczas warsztatów:

 • Poznasz tajniki fotografii krajobrazowej
 • Dowiesz się jaki sprzęt wybrać

Gdzie:

Sceneria Słowińskiego Parku Narodowego, piaszczystych plaż i wydm, która pozwoli uchwycić niepowtarzalne nadmorskie krajobrazy skąpane w kolorach jesieni.

Kiedy:

11-15.11.2020r

Koszt:

240 zl brutto/os. Kwota obejmuje noclegi w trakcie trwania warsztatów w Domu Wczasowym Natalia.

Prowadzący:

Michał Sośnicki

Program pleneru

13:30

przywitanie i zakwaterowanie uczestników warsztatów fotograficznych w domu wczasowym "Natalia" w Łebie.


14:45

wyjście na zachód słońca na plażę w Łebie. Zachód słońca ok 15.53


18:00 - 21:00

spotkanie organizacyjne, możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego Pentax oraz wprowadzenie do pleneru - wykład teoretyczny:

 • jak fotografować krajobraz?
 • jaki sprzęt do fotografowania krajobrazu?
 • jakie filtry niezbędne a które przydatne?
 • kompozycja w fotografii krajobrazowej
 • światło w fotografii krajobrazowej - złota i niebieska godzina

05:00 - 10:00

wyjazd do Rąbki (4 km), skąd idziemy szlakiem czerwonym, na wschód słońca na Łącką Górę (43 m npm) - wydmy ruchome. (1.5 h) Fotografowanie Madwin - ruchomych wydm. Wschód słońca ok 07:15


10:00 - 12:30

Czas wolny


12:30 - 19:00

wyjazd do Czołpina (58 km) i wyjście na zachód słońca na plażę przy Martwym Lesie. (1 h) Zachód słońca ok. 15.51

05:15 - 11:00

wyjazd do miejscowości Dębki (58 km) gdzie będziemy fotografować ujście rzeki Piaśnicy do morza, o wschodzie słońca a także kutry rybackie na pobliskiej plaży. Powrót do Łeby. Wschód słońca ok. 07.17


11:00 - 13:30

Czas wolny


13:30 - 18:30

wyjazd do Rąbki, skąd udajemy się pieszo na zachód słońca na Wydmy Łąckie. Powrót do Łeby. Zachód słońca ok. 15.5o


19:30 - 22:00

praca ze zdjęciami przy pomocy narzędzia do obróbki


04:30 - 10:30

wyjazd do Czołpina (58 km) i wyjście na wschód słońca na Wydmy Czołpińskie (1 h). Wschód słońca ok. 07.19


13:00 - 18:30

wyjazd do Rąbki, skąd udajemy się pieszo na zachód słońca na Wydmy Łąckie. Powrót do Łeby. Zachód słońca ok. 15.48


06:15 - 08:30

wyjście na wschód słońca na plażę w Łebie. Wschód słońca ok. 7.21


10:00

zakończenie warsztatów, rozliczenie wypożyczonego sprzętu fotograficznego oraz wykwaterowanie z pokoi.


Uwaga!

Wszelkie przejazdy podczas warsztatów są organizowane z użyciem samochodów uczestników.

Godziny poszczególnych zajęć i program zajęć mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz decyzji organizatora lub prowadzącego. W czasie pleneru dużo chodzimy (głównie po płaskim ale piaszczystym terenie) więc warto zadbać o odpowiednią kondycję.

Wyposażenie obowiązkowe:

 • aparat fotograficzny (najlepiej lustrzanka cyfrowa, bezlusterkowiec bądź zaawansowany kompakt czyli taki który posiada co najmniej jeden z trybów: manualny, priorytet czasu lub priorytet przysłony)
 • zapasowe baterie/akumulatory do aparatu
 • latarka z zapasowymi bateriami (najlepiej „czołówka”)
 • statyw
 • wężyk spustowy lub pilot zdalnego wyzwalania migawki
 • nieprzewiewna i nieprzemakalna odzież (buty - przydatne gumiaki/kalosze, spodnie, kurtka, czapka, rękawiczki!)
 • dowód osobisty lub paszport
 • zamienne obuwie (obowiązuje w pensjonacie)

Przydatne:

 • termos
 • batoniki, „izotoniki”, czekolady itp.
 • filtry fotograficzne (zalecam szczególnie filtr polaryzacyjny i szary - co najmniej ND32 oraz ND1000, szary połówkowy ND 0.6 lub 0.9), pokrowiec przeciwdeszczowy na aparat (chroni aparat także przed wodą morską)

Liczba miejsc ograniczona

w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kjaneczek@ricoh.pl


Zarejestruj się!


*Wypełnienie formularza nie oznacza potwierdzenia udziału w warsztatach. Informacja o wolnych miejscach zostanie wysłana do wszystkich zainteresowanych w oddzielnej wiadomości.

Wyrażam zgodę na przysłanie przez Ricoh Polska informacji handlowych w ramach marketingu bezpośredniego produktów i usług Ricoh Polska za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej przez e-mail.

Wyrażam zgodę na przysłanie przez Ricoh Polska informacji handlowych w ramach marketingu bezpośredniego produktów i usług Ricoh Polska za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej przez telefon. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących danych osobowych, prosimy o kontakt pod następującym adresem e-mail: ochronadanych@ricoh.pl

Administratorem Państwa danych osobowych jest Ricoh Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 18A (dalej Ricoh Polska)

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa dobrowolna zgoda. Ewentualnie, Ricoh Polska może przetwarzać Państwa dane osobowe, gdy przetwarzanie jest niezbędne dla prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Ricoh Polska, pod warunkiem, że nie będą to okoliczności, w której prawnie uzasadnione interesy nie są nadrzędne w stosunku do Państwa interesów lub praw, które wymagają ochrony danych osobowych. Takimi uzasadnionymi interesami Ricoh Polska będzie marketing bezpośredni produktów i usług Ricoh Polska. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów wyrażonych w poniższym formularzu, na które wyrażają Państwo zgodę.

Państwa dane będą przechowywane do realizacji celu, na który została udzielona zgoda, chyba że jest to konieczne do celów zgodności z obowiązkami, którym podlega Ricoh Polska. Jeśli wcześniej nie wycofają Państwo wyrażonej zgody, co spowoduje usunięcie Twoich danych, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej.

Mają Państwo prawo żądać dostępu do treści danych, ich sprostowania, usuwania lub ograniczania przetwarzania oraz prawa do zgłaszania sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przesyłania danych - na zasadach określonych w art. 15 - 21 RODO.

Jeśli uważają Państwo, że dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mają Państwo prawo złożyć skargę do organu nadzorczego.

Odbiorcami Państwa danych będą spółki powiązane z Ricoh Polska. Na podstawie oddzielnej zgody, Państwa dane osobowe mogą być przekazane partnerom handlowym Ricoh Polska. Aktualna lista partnerów handlowych Ricoh, dostępna jest na: www.ricoh.pl lub podmiotom powiązanym Ricoh Polska.

Mogą Państwo wycofać zgodę w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.