Warsztaty fotograficzne PENTAX
22-24 czerwca 2018r. - Zawoja
Zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach fotograficznych,
które poprowadzi Ambasador Premium PENTAX - Michał Sośnicki.

O warsztatach

Podczas warsztatów:

Poznasz tajniki fotografii krajobrazowej

Dowiesz się jaki sprzęt wybrać

Nauczysz się jak uchwycić idealne światło w górach i jak poradzić sobie z fotografią nocną

Gdzie?

Położona u stóp Babiej Góry urokliwa Zawoja, zachwyca pięknym krajobrazem i niezwykłym klimatem Beskidu Żywieckiego.

Kiedy?

22-24 czerwca 2018 r.

Prowadzący:

Michał Sośnicki

Rodowity krakowianin, od lat mieszkający pod samą Królową Beskidów Babią Górą w Zawoi. Tematem przewodnim jego prac jest krajobraz. Najczęściej fotografuje góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Od początku przygody z fotografią używa aparatów Pentax.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w pensjonacie w Zawoi Centrum, w pokojach 2,3 i 4 osobowych

Koszt:

110zł/os.

W cenie udział w warsztatach, nocleg w czasie trwania warsztatów, wyżywienie – śniadanie, obiadokolacja i możliwość testów sprzętu PENTAX – aparaty, optyka, lornetki

liczba miejsc ograniczona

w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kjaneczek@ricoh.pl

Sprawdź program

Program pleneru

14:00

Zakwaterowanie w pensjonacie w Zawoi Centrum


15:30

Obiadokolacja


16:00

Wprowadzenie do pleneru:

  • podstawy fotografii
  • jak fotografować krajobraz górski
  • jaki sprzęt do fotografowania krajobrazu?
  • jakie filtry niezbędne a które przydatne?
  • kompozycja w fotografii krajobrazowej
  • światło w fotografii górskiej
  • fotografia nocna
  • podstawy pracy z programem Lightroom 6

18:00

Wyjazd własnymi samochodami na zachód słońca na Koskową Górę (Beskid Makowski) lub Beskidek (Beskid Żywiecki)


20:46

Zachód Słońca


2:00

Wyjazd własnymi samochodami na Przełęcz Lipnicką (Krowiarki), skąd czerwonym szlakiem idziemy na wschód słońca w masyw Babiej Góry.
(wejście na Babią Górę pod opieką licencjonowanego przewodnika)


4:31

Wschód Słońca


09:00

Śniadanie


11:00 – 15:00

Omówienie kilku przykładowych zdjęć z wieczornego i porannego pleneru i praca w programie Lightroom oraz fotografowanie w terenie, m.in. wodospad na Mosornym Potoku lub skansen w Zawoi.


16:00

Obiadokolacja


17:00

Wyjazd własnymi samochodami do Skawicy – Sucha Góra, skąd szlakiem niebieskim (ok. 1,5 h), pójdziemy na Halę Krupową na zachód słońca.


20:46

Zachód Słońca


Godziny wieczorne

Powrót do pensjonatu w późnych godzinach wieczornych.


3:45

Wyjazd na wschód słońca na Makowską Górę (nad Makowem Podhalańskim) lub na wieżę widokową pod Bekidzkim Rajem (Zawoja Przysłop).


4:31

Wschód Słońca


09:00

Śniadanie


10:00 – 14:00

Fotografowanie na terenie Zawoi (park czarnego Daniela)


15:00

Podsumowanie i zakończenie pleneru.


Uwaga!

Godziny poszczególnych zajęć i program zajęć mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. W czasie pleneru bardzo dużo chodzimy więc warto zadbać o odpowiednią kondycję.

Wyposażenie obowiązkowe:

Aparat fotograficzny (najlepiej lustrzanka cyfrowa bądź zaawansowany kompakt czyli posiadający co najmniej jeden z trybów: manualny, priorytet czasu lub priorytet przysłony)

Zapasowe baterie/akumulatory do aparatu

Latarka z zapasowymi bateriami (najlepiej „czołówka”)

Statyw

Wężyk spustowy lub pilot zdalnego wyzwalania migawki

Ciepła i nieprzemakalna odzież (buty, spodnie, kurtka, czapka, rękawiczki!)

Dowód osobisty lub paszport

Raki lub raczki (mogą być przydatne w czasie podejścia na Babią Górę)

Zamienne obuwie (obowiązuje w pensjonacie)

Przydatne:

Termos

Batoniki, „izotoniki”, czekolady itp.

Stuptuty (ochraniacze turystyczne na buty)

Filtry fotograficzne (zalecam szczególnie filtr polaryzacyjny)

liczba miejsc ograniczona

w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kjaneczek@ricoh.pl

Zapisz się już dziś!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Prosimy o wypełnienie formularza:


*Wypełnienie formularza nie oznacza potwierdzenia udziału w warsztatach. Informacja o wolnych miejscach zostanie wysłana do wszystkich zainteresowanych w oddzielnej wiadomości.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Ricoh Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 18A (dalej Ricoh Polska)

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa dobrowolna zgoda. Ewentualnie, Ricoh Polska może przetwarzać Państwa dane osobowe, gdy przetwarzanie jest niezbędne dla prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Ricoh Polska, pod warunkiem, że nie będą to okoliczności, w której prawnie uzasadnione interesy nie są nadrzędne w stosunku do Państwa interesów lub praw, które wymagają ochrony danych osobowych. Takimi uzasadnionymi interesami Ricoh Polska będzie marketing bezpośredni produktów i usług Ricoh Polska. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów wyrażonych w poniższym formularzu, na które wyrażają Państwo zgodę.

Państwa dane będą przechowywane do realizacji celu, na który została udzielona zgoda, chyba że jest to konieczne do celów zgodności z obowiązkami, którym podlega Ricoh Polska. Jeśli wcześniej nie wycofają Państwo wyrażonej zgody, co spowoduje usunięcie Twoich danych, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej.

Mają Państwo prawo żądać dostępu do treści danych, ich sprostowania, usuwania lub ograniczania przetwarzania oraz prawa do zgłaszania sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przesyłania danych - na zasadach określonych w art. 15 - 21 RODO.

Jeśli uważają Państwo, że dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mają Państwo prawo złożyć skargę do organu nadzorczego.

Odbiorcami Państwa danych będą spółki powiązane z Ricoh Polska. Na podstawie oddzielnej zgody, Państwa dane osobowe mogą być przekazane partnerom handlowym Ricoh Polska. Aktualna lista partnerów handlowych Ricoh, dostępna jest na: www.ricoh.pl lub podmiotom powiązanym Ricoh Polska.

Mogą Państwo wycofać zgodę w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ricoh Polska dla celów marketingowych produktów i usług Ricoh Polska.

Wyrażam zgodę na przysłanie przez Ricoh Polska informacji handlowych dotyczących produktów i usług Ricoh Polska za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności przez telefon lub e-mail.

Wyrażam zgodę na kontakt ze strony Ricoh Polska w celach marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów lub usług Ricoh Polska przy użyciu końcowych urządzeń telekomunikacyjnych oraz zautomatyzowanych systemów połączeń.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących danych osobowych, prosimy o kontakt pod następującym adresem e-mail: ochronadanych@ricoh.pl